تفاوت ادیشن های لباس بسکتبال 

از زمان شروع فصل ۱۸-۲۰۱۷ کلیه پیراهن های NBA توسط نایک تولید شده است. هنگامی که نایک به عنوان اسپانسر رسمی لیگ شناخته شد، آنها از نامگذاری که در گذشته انجام میشد مانند لباس خانگی، خارج از خانه و لباس جایگزین، چشم پوشی کردند و اصطلاحات آسوسیشن ، آیکن و استیتمنت جایگزین شد. اینک ببینیم این اصطلاحات به چه معناست؟

لباس های آسوسیشن ادیشن:

به طور سنتی تیم های NBA در بازی های خانگی لباس سفید را می پوشیدند ، این بدان معنی بود که تیم میزبان همیشه هنگام بازی مقابل هواداران خود باید لباس سفید خود را می پوشید ، چند استثنا قابل توجه مانند لباس طلایی لیکرز وجود داشت. نایک لباس خانگی  را به عنوان ” لباس های آسوسیشن” تغییر نام داد ، اما این تغییر منجر به تغییرات بیشتری شد ، تیم ها اکنون می توانند تصمیم بگیرند که چه رنگی را در خانه بپوشند و دیگر مجبور به استفاده از لباس سفید در خانه نباشند.

لباس آسوسیشن ادیشن میامی هیت

لباس های آیکن ادیشن:

لباس قدیمی خارج از خانه  نیز به لباس های آیکن تغییر نام داده شد. این لباس ها با رنگ اصلی تیم هستند که بیشترین ارتباط را با تیم ها دارند مانند شیکاگو بولز با رنگ قرمز، سن آنتونیو اسپرز با رنگ سیاه، لس آنجلس لیکرز با رنگ طلایی و گلدن استیت واریرز با رنگ آبی. با تغییر در نامگذاری، تیم ها اکنون می توانند هر کدام از پیراهن های مورد نظر خود را به عنوان پیراهن خانگی تعیین کنند ، چندین تیم مانند بولز لباس آیکن خود را به لباس خانگی خود تغییر دادند.

لباس آیکن ادیشن میامی هیت

لباس های استیتمنت ادیشن:

لباس های استیتمنت به جای لباس جایگزین نام گذاری شده است. این فرصت خوبی است تا تیم ها بتوانند روح اصلی تیم را در این لباس نشان دهند. برخی تیم ها مانند گلدن استیت واریرز، مینه سوتا و دنور از این فرصت بهترین استفاده را کردند.

لباس استیتمنت ادیشن میامی هیت

لباس های سیتی ادیشن:

یکی از موفق ترین موارد اضافه شده به ترکیب پیراهن NBA اضافه شدن لباس های سیتی است ، این لباس مرتبط با شهر، منطقه یا ایالتی است که تیم در آن است. در سال های گذشته برخی از موفق ترین لباس های سیتی، لباس هایی بودند که مشاهیر محلی را جشن می گرفتند مانند لباس “Biggie” بروکلین نتس یا لباس Prince مینه سوتا. شاید بیشترین موفقیت پیراهن سیتی پیراهن ‘Vice’ میامی هیت باشد ، این پیراهن ها واقعاً روح میامی را در بر می گیرند و آنقدر موفق بوده اند که در طول چندین فصل با رنگ های سفید، سیاه و صورتی و یک نسخه آبی برای آن عرضه شده است.

لباس های ارند ادیشن:

نایک به ۸ تیمی که فصل قبل در هر کنفرانس در مرحله پلی آف حضور داشتند با یک پیراهن ” ارند ” پاداش داد. این لباس ها رنگ متفاوت با لباس سیتی ادیشن آن فصل بود. موفق ترین این لباس ها، پیراهن صورتی Vice میامی هیت بود.

لباس ارند ادیشن میامی هیت

تفاوت ورژن هوادار و بازیکن

لباس های NBA دارای چندین ورژن با کیفیت های متفاوت هستند. فروشگاه فنزو، دو ورژن هوادار و بازیکن را برای شما علاقمندان به لباس های بسکتبال عرضه کرده است. در زیر به تفاوت این لباس های می پردازیم.

تفاوت اصلی دو ورژن هوادار و بازیکن در قابلیت خنک کنندگی لباس هست. لباس های ورژن بازیکن دارای قابلیت خنک کنندگی بیشتر نسبت به لباس های ورژن هوادار است. الیاف و مش بندی بکار رفته در ورژن بازیکن قابلیت خنک کنندگی سریعتر نسبت به ورژن هوادار را به این لباس میدهد.

تفاوت دیگر این دو ورژن سایزبندی متفاوت است. لباس های ورژن بازیکن اسلیم فیت هستند و اگر قصد انتخاب این ورژن را دارید بهتر است از سایز بزرگتر نسبت به ورژن هوادار انتخاب کنید.

تفاوت دیگر در چاپ اسم و شماره است. در ورژن هوادار چاپ به صورت گلدوزی شده و در اندازه قدیمی است اما در ورژن بازیکن چاپ به صورت پرسی است و ممکن است اندازه شماره ها کوچکتر از لباس اصلی باشد. این مورد بخاطر امکان استفاده بهتر از قابلیت خنک کنندگی لباس است.

تفاوت دیگر در قیمت است. به طور معمول قیمت ورژن بازیکن بیشتر از ورژن هوادار است.

اگه دنبال لباس هستید که دوام بیشتر داشته باشد پیشنهاد ما به شما ورژن هوادار است. اما اگه لباسی میخواین که تنخور زیباتر و خنک کنندگی بیشتر داشته باشد ورژن بازیکن توصیه می شود.