آنالیز چلسی، بهترین گزینه‌ها و پیش‌بینی عملکرد

برای شرکت در لیگ فانتزی فنزو و رقابت برای کیت تیم محبوبت اینجا کلیک کن.

چلسی پس از نمایش فاجعه با سیستم ۴ دفاعه در برابر آرسنال با تغییر سیستم به ۳-۴-۳ به مصاف اودینزه رفت. اگر اتفاق خاصی نیفته میشه انتظار داشت که با همین سیستم و بازیکنان هفته اول رو آغازکنه.

مندی
کولیبالی – سیلوا – آزپلیکوتا
آلونسو – جورجینیو – کانته – جیمز
مونت – استرلینگ – هاورتز

به نظر میرسه چیلول از نظر بدنی آماده هفته اول نباشه، تنها دلیلی که ممکنه باعث فیکس شدن چیلول در هفته‌های ابتدایی بشه بازی غیرمسئولانه آلونسو در برابر اودینزه‌است. به نظر میرسه مارکوس برای ترک چلسی لحظه‌شماری می‌کنه.

پس از اعلام قیمت‌ها به نظر می‌رسید مندی، جیمز و چیلول گزینه‌هایی باشن که قراره تو همه تیم‌های تاپ ببینیم اما به دلایل زیر الان شک و تردیدهای زیادی در مورد عملکردشون هست:
سردرگمی توخل در مورد انتخاب سیستم مشهوده، این سردرگمی از مناسب ندیدن بازیکنان فعلی چلسی برای سیستم‌های مدنظرش نشات می‌گیره. وقتی خود سرمربی در مورد تیمش سردرد گرفته، باید با احتیاط بیشتر عمل کرد.
چلسی عملکرد خوبی از نظر دفاعی نداشت، حتی اگه بازی چلسی آرسنال رو کنار بذاریم و به سراغ بهترین بازی پیش‌فصلشون جلوی اودینزه بریم، باز هم مشخص بود بازیکنان اودینزه به راحتی از زیر پرس چلسی خارج میشن و ضدحمله می‌زنن.
از طرف دیگه در بازی اودینزه جیمز (گزینه‌ی اصلی فانتزی از دفاع چلسی) تقریباً هیچ ارسالی نداشت و به نظر میرسه وینگ‌بک‌ها بیشتر وظیفه‌ی رساندن توپ به ۳ بازیکن جلو رو دارن.
در مورد چیلول همون‌طور که گفته شد فیکس شدن یا نشدنش مشخص نیست. اما وقتی چیلول داره با این آلونسو برای فیکس شدن رقابت می‌کنه. حتی اگر هم فیکس بشه فرم خوبی ازش انتظار نمیره.
در مجموع به نظر نمی‌رسه بازی‌های راحت اول فصل چلسی برای مدافعان چلسی هم راحت باشه. اگر دو بازی خوب پشت هم داشته‌باشن با اطمینان بیشتری میشه بازیکن از دفاع چلسی انتخاب کرد.

خط هافبک چلسی: دو هافبک وسط چلسی قاعدتاً نباید جزو گزینه‌های فانتزی باشن. اما کانته در بازی اودینزه جلوتر از همیشه بازی می‌کرد و شوت‌های زیادی به سمت دروازه زد که یکی گل شد و یکی هم به تیرک خورد، تقریباً همه شوت‌هاش تو چارچوب بود.

سه نفر جلو: جذاب‌ترین قسمت چلسی برای من سه بازیکن جلوی چلسیه. مونت، استرلینگ و هاورتز همکاری خوبی با هم داشتن، هر چند بی‌دقتی زیادی دیده می‌شد اما اگر قراره تاکتیک چلسی برابر اودینزه در ابتدای فصل تکرار باشه، انتظار این رو باید داشت که گل و پاس‌گل‌ها بین این سه تقسیم بشه. مونت و هاورتز سال پیش در بدترین روزهای چلسی هم عملکرد خوبی داشتن، استرلینگ هم به عنوان یک بازیکن باتجربه‌ی موفق در سیتی به چلسی اومده. همه در فرم خوبی هستن.
بهترین گزینه تهاجمی چلسی به نظر می‌رسه استرلینگه، متمایل به وسطه و از همه مهم‌تر هدف پاس‌های مونت، هاورتز و حتی کانته‌س.

سخن پایانی: در مجموع در حال حاضر نمیشه گزینه‌ای از چلسی رو با اطمینان انتخاب کرد اما اگر توخل نشون بده تیم آماده‌ای ساخته قبل از گیم‌ویک ۳ به نظر فرصتی خوبی میاد برای اضافه کردن بازیکنان چلسی.

دیدگاهتان را بنویسید