زیباترین لباس فوتبال جهان ۱۹-۲۰۱۸

سال جذاب و دیدنی بود چه از لحاظ افت و خیز ها ،چه از لحاظ معرفی بازیکنان جوان به سطح اول فوتبال اروپا، چه از لحاظ بازی های جذاب و کام بک های فراموش نشدنی و مهمتر از همه از لحاظ پیراهن های ورزشی شیک و زیبایی که بر تن ستاره های این فصل خود نمایی می کرد.

حالا که لیگ های باشگاهی  به پایان خود رسیدند اجازه دهید ۱۰ تا از زیباترین لباس های فوتبال در طی فصل ۱۹-۲۰۱۸ را مورد بررسی قرار دهیم.

بدلیل اینکه در این فصل فوتبالی مسابقات جام جهانی هم برگزار شد بنابراین خیلی از این لباسها متعلق به تیم های ملی میباشد.اگر شما هم نظری داشتید و احساس کردید پیراهنی که شایستگی حضور در لیست ما را داشته ولی آنرا در نظر نگرفته ایم با ما در میان بگذارید.

اورتون

تیم اورتون از سال ۱۸۹۷ به بعد همیشه از رنگ آبی بعنوان پیراهن اول باشگاه استفاده کرده اند .به نظر میرسد این ترکیب رنگ همچنان ادامه خواهد یافت زیرا تیم همشهری و رقیب یعنی لیورپول قرمز میپوشد.

در شهر لیورپول هم مانند شهر تهران این رنگهای متضاد آبی و قرمز هستند که مرز تیم های همشهری و رقیب را مشخص میکند.

این لباس را برند انگلیسی و قدیمی اومبرو برای تیم اورتون طراحی کرده است.طراحان اومبرو برای طراحی این پیراهن سلیقه خوبی به خرج دادند.تعادل و پراکندگی رنگ سفید که بعنوان رنگ چاشنی استفاده شده مناسب به نظر میرسد.

بدنه این پیراهن از پارچه آبی و طرح دار و آستین با پارچه ساده آبی ساخته شده است.اما چیزی که توجه را به خود جلب میکنم نوار انتهایی آستین پیراهن است که لوگوی اومبرو به صورت تکرار شونده روی آن درج شده است.
اینترمیلان

راه راه های آبی و مشکی نشان دهنده تیم اینترست.میلان هم به مانند شهرهای لیورپول و تهران جنگ همشهری ها سر رنگ هاست اما اینبار از نوع راه راه

تیم اینتر همانگونه که قبلا گفتیم از تجزیه تیم میلان بوجود آمد و به همین دلیل رنگ لباس اول خود را آبی انتخاب کردند تا متضاد رنگ لباس میلان شود.

طراحان برند نایکی تامین کننده لباس اینتر، طراوت و سرزندگی را به پیراهن این تیم هدیه داده اند.استفاده از رنگ های متضاد مشکی و آبی در کنار همدیگر همیشه ترکیبی چشم نوازی را بوجود میاورد.

 وجود طرحهای زیبا و ظریف در قسمت پایین لباس از جمله تغییراتی ست که این پیراهن در مقایسه با پیراهن سالهای گذشته تجربه کرده است.
منچستریونایتد

شیاطین سرخ فوتبال انگلستان اولدترافورد و سر الکس فرگوسن اولین واژگانی ست که با منچستر یونایتد پیوند خورده است.تیمی که با مربی گری  الکس فرگوسن سالهای طولانی گل سر سبد لیگ برتر انگلستان بود.

همواره همنشینی رنگ طلایی و طوسی ترکیبی فوق العاده زیبا را بوجود می آوردند.حالا طراحان لباس سوم منچستر یونایتد فقط به حرف زدن بسنده نکردن و این ترکیب رنگ را در ساخت لباس منچستر امتحان کردند.حتمن شما هم با من موافقید که از این امتحان سربلند بیرون آمدند.
ولورهمپتون

لباس تیم ولورهمپتون اگر چه طراحی خاصی ندارد اما وقتی به آن نگاه میکنی بدون دلیل و منطق خاصی به دل مینشیند.در کل انسانها از گرما ،جنب و جوش لذت می برند و فکر کنم برتری این لباس بدلیل رنگ قوی و پر حرارت آن باشد.

رنگ زرد قوی که به زیبایی با رنگ مشکی همنشین شده کافی ست که این لباس را در لیست خودمان قرار دهیم.یقه ی گرد با حاشیه مشکی ،نوار مشکی سر آستین و سه نوار معروف آدیداس از جمله ویژگی های این پیراهن را تشکیل میدهند.
جامائیکا

لباس جذاب و دلریا تیم ملی جامائیکا بدون هیچ تردیدی در لیست ما قرار خواهد گرفت .اما بیایید ببینیم جذابیت این لباس از کجا ناشی میشود؟؟؟به نظرم اولین نکته ای که سبب جذابیت این پیراهن شده همنشینی رنگ زرد و سبز باشد.

علاوه بر آن نقوشی که در بدنه لباس وجود دارد زیبایی و خاص بودن آنرا به حد اعلا رسانده است. یکی دیگر از نکات قابل توجه نواری ست که روی شانه قرار گرفته و نقشی از پرچم جامائیکا را در دل خود جا داده است.
المپیک مارسی

 هارمونی رنگ و طرح دست به دست هم داده اند تا یک اثر بی نظیر را خلق کنند.وجود خطوط زیگزاکی در بدنه لباس حسی از انرژی و شادابی را به انسان القا میکند.وجود خطوط پهن موجود در آستین سبب شده این طرح در بین طرح های مشابه خود نمایی کند.شاید این یکی از بهترین طرح های برند پوما باشد که المانهای طراحی را هنرمندانه در کنار هم قرار داده است.
بلونیا

لباس تیم بلونیا توسط برند ایتالیایی ماکرون طراحی شده است.طراحی این لباس نه تنها خوب است بلکه در نگاه اول ترکیب رنگ سفید با رنگ های سنتی باشگاه توجه را به خود جلب میکند.در کل زیبایی این لباس بدور از هیاهوی برند های مطرح من را مجاب کرده تا به لیست زیباترین لباس ورزشی فوتبال اضافه کنم.
فرانسه

 نایک در طراحی لباس فرانسه برای جام جهانی سنگ تمام گذاشته است.البته نتیجه این سعی و تلاش با قهرمانی فرانسه فرجامی خوش داشت.در کل نایک هم برای لباس دوم و اول از طراحی های مینیمال و کلاسیک و چشم نوازی بهره برده است.

لباس دوم فرانسه در جام جهانی لباسی تک رنگ سفید است که وجود لوگوی فدراسیون فوتبال فرانسه و تامین کننده لباس از سادگی آن کم کرده است .اما وقتی به لباس نزدیک می شویم نقطه های رنگی را میبینیم که در پس زمینه  ی سفید لباس قرار گرفته و باعت زیبایی هر چه بیشتر آن شده است.
لاتزیو

خرق عادت،دیدنی ،اوج خلاقیت و شجاعت در طراحی مناسب ترین واژه هایی که میتوان برای توصیف این پیراهن بی نظیر بکار برد.ایتالیا مرکز مد و فشن و زیبایست و حالا برند ایتالیایی مکرون سنت و اعتبار کشوزش را در لباس تیم لاتزیو پیاده کرده است.

استفاده از دو رنگ موجود در لوگوی باشگاه در بدنه پیراهن و بکارگیری سر شاهین در پس زمینه رنگ سفید این پیراهن را خاطره انگیز کرده است.اگر تیم لاتزیو میخواهخد نام خود را مدتها در ذهن هواداران فوتبال ماندگار کند پس باید جام ببرد تا جام های بدست آمده و این پیراهن زیبا قابه ای خاطره انگیزی را در ذهن فوتبال دوستان به ثبت برساند.
پارما

وجود نوار آبی و زرد در پس زمینه ای از رنگ مشکی لباس تیم پارما را در بین تیم های سری آ خاص کرده است.تقریبا مشابه همین طرح را برند نایکی برای تیم ملی پرتغال چند سال قبل طراحی کرده بود.اگرچه این طرح چندان جدیدی نیست اما بهره گیری از دو رنگ زرد و آبی در زمینه مشکی ما را قانع کرد که این پیراهن را در لیست زیباترین لباس ورزشی فوتبال خود جای دهیم.
بارسلونا

نمیدانم چند سال بعد بارسلونا را با چی به یاد مییاوریم ،با حذف مفتحضانه در ورزشگاه آنفیلد در حالی که بازی رفت را با سه گل برده بودند یا با لباسی که در آن مسابقه به تن داشتند.

احتمالا جواب شما نتیجه دیدار آنفیل باشد .راستش خودم هم اینگونه فکر میکنم اما رنگ جذابی که این پیراهن دارد و در بین بقیه لباس های باشگاهی یکتاست من را بر این داشت که این پیراهن را هم در لیست زیباترین لباس ورزشی فوتبال خودم قرار دهم.
رئال مادرید

در اوج سادگی زیباست. در طی سالهای اخیر که برند آدیداس برای تیم رئال پیراهن طراحی کرده به اصل سادگی خود پایبند مانده است.تنها تغییراتی که در این چند ساله شاهد بودیم تغییر در رنگ لوگو و حروف اسپانسر بوده است.

هرچه قدر آدیداس این لباس را ساده طراحی میکند ولی باز از ما دل میبرد نه به خاطر قهرمانی ها نه به خاطر درخشش رونالدو و سایر بازیکنان در آن بلکه فقط و فقط به خاطر زیبایی لباس.
رئال بتیس

را ه راه های عمودی ،منظم و هم اندازه این واقیت را آشکار میسازد که طراحان لباس بتیس به تعادل و نظم در طراحی اهمیت ویژه ای داده اند.وجود رنگ سفید و سبز درخشان بر ابهت و زیبایی این پیراهن افزوده است.با این پیراهن زیبا حالا بتیسی ها میتونند خوشحال باشد حتی اگر در لیگ اسپانیا مقام درخوری را کسب نکنند.
کورینتیانس

لباس مشکی تیم کورینتیانس با جزییات طلایی سبب شده این پیراهن به اوج زیبایی برسد.استفاده از نوارهای افقی و ریز در جلو پیراهن چشم را به در عرض پیراهن به حرکت درمی آورد.به نظرم این طراحی ساده و زیبا شایستگی حضور در لیست زیباترین لباس ورزشی فوتبال  را دارد.
نیجریه

لباس تیم ملی نیجریه در جام جهانی ۲۰۱۸ یکی از زیباترین و پرفروش ترین لباس ها را در بین کلیه تیم های ملی به خود اختصاص داد.طراحی جدید و نامعمول برند نایک سبب شد این لباس بیشتر سر زبانها بیفتد و نه تنها مورد استقبال مردم نیجریه بلکه کل جهان قرار بگیرد.طرح های زگزاکی که در طراحی این لباس به کار رفته در نوع خود بینظیر است.

منبع:فوتشرت

3 thoughts on “زیباترین لباس فوتبال جهان ۱۹-۲۰۱۸

 1. ایلیا says:

  سلام با تشکر از سایت خوب فنزو همی لباس ها عالی بودن من از لباس منچستر خیلی خوشم اومد به نظرم ۲ تا لباس تو این لیست جاشون خالی بود
  ۱_ لباس سوم یوونتوس
  ۲_ لباس سوم تاتنهام

 2. MEHRAB says:

  دورود به شما دوستان عزیز و عرض خسته نباشید.
  لیست که تهیه کرده بودید عالی و زیبا بود اما از نظر من چندین پیراهن جا مونده البته بستگی به سلیقه شخصی داره ولی به هر حال…
  ۱_ پیراهن اول بایرن مونیخ
  ۲_ پیراهن سوم لیورپول
  ۳_ پیراهن دوم آرسنال
  ۴_ پیراهن سوم رئال مادرید
  و اگر میشه حساب کرد پیراهن چهارم کهکشانی رئال مادرید…
  و تیم ملی…
  ۱_ پیراهن اول آلمان
  ۲_ پیراهن اول اسپانیا
  ۳_ پیراهن اول بلژیک

 3. سینا says:

  سلام به همگی
  به نظره من توی این لیست سه تا لباسه دیگه هم میتونستن به راحتی قرار بگیرن، چونکه واقعا چشمگیر و چشم نواز بود طراحی هاشون…البته خوب سلیقه ای هستش دیگه…منم نسبت به سلیقه ی خودم دارم این سه تا پیراهن رو پیشنهاد میدم
  ۱- لباس سوم تاتنهام
  ۲-لباس دوم فاینورد
  ۳-لباس سوم آس رم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *