فونت اورجینال

فنزو- در صنعت مدرن فوتبال فروش لباس بازی یکی از منابع درآمد باشگاه ها به شمار می رود. اسپانسرهای تیم های فونبال هر ساله با ارائه طرح های جذاب در صدد افزایش فروش پیراهن و سودآوری بیشتر هستند.

یکی از نکاتی که در فروش پیراهن موثر است زیبایی پیراهن هست. پیراهن زیبا نه تنها باعث فروش بیشتر پیراهن میان هواداران باشگاه می شود بلکه سبب می شود هواداران دیگر تیم ها نیز به سمت آن جذب شوند.

تیم فوتبال نیجریه در جام جهانی ۲۰۱۸ از پیراهنی با طرح خاص استفاده کرد که مورد توجه علاقه مندان فوتبال در سراسر جهان قرار گرفت. به گفته مسئولان فدراسیون فوتبال نیجریه آنها بیش از ۲ میلیون سفارش برای پیراهن دریافت نمودند که در نوع خود جالب توجه بود.

لباس نیجریه در جام جهانی ۲۰۱۸

یکی دیگر از نکاتی که بر زیبایی پیراهن تاثیرگذار است، فونت اسم و شماره پشت پیراهن است. اسپانیرهای البسه فوتبال باشگاه های مختلف همه ساله با ارائه فونت های جدید و جذاب سعی دارند تا با زیباتر کردن پیراهن، هواداران را به خرید پیراهن ترغیب نمایند.

فروشگاه لباس ورزشی فنزو پیشگام ارائه فونت اورجینال در ایران می باشد به طوری که قبل از تاسیس فروشگاه فنزو چاپ فونت در ایران به روش سنتی و با فونت های تکراری بر روی همه پیراهن ها انجام می شد. با ورود فنزو به این حوزه سایر رقبا نیز به تکاپو افتاده و سعی در ارائه فونت اصلی دارند.

اما نکاتی که در مورد فونت اورجینال باید در نظر داشته باشید را به طور خلاصه بیان می کنیم.

 1. استایل فونت: استایل فونت یا همان نوع فونت که مطابق با فونت پیراهن بازیکن در زمین باشد.
 2. نسبت اندازه بین فونت اسم و شماره: یکی از نکاتی که در فونت باید مورد توجه قرار گیرد، نسبت اندازه فونت اسم و شماره است، به این صورت که نسبت اندازه و سایز بین اسم و شماره مطابق نسبت اورجینال باشد. کم و زیاد شدن این نسبت باعث یر هم خوردن زیبایی بصری آن می شود.
 3. چاپ لوگو تیم و باشگاه در پایین شماره: بسیاری از تیم های باشگاهی و ملی در پایین شماره لوگو باشگاه و تیم را چاپ می کنند. این خود به زیبایی لباس می افزاید.
 4. رنگ فونت: شاید مهمترین فاکتور زیبایی پیراهن رنگ فونت است. اسپانسر ها معمولا در جاهایی که محدودیت ندارند، رنگ فونت را مخالف رنگ زمینه و همرنگ جزئیات پیراهن (خطوط، لوگو و اسپانسر جلو پیراهن) انتخاب می کنند. اما در برخی موارد بخاطر محدودیت ها مجبور به استفاده از رنگ دیگر می شوند. این قوانین در لیگ برتر انگلیس بیشتر به چشم می آید. به طوری که رنگ فونت تیم ها در لیگ برتر و مسابقات اروپایی متفاوت است.

در زیر چند نمونه فونت چاپ شده از محصولات فروشگاه آنلاین ورزشی فنزو را مشاهده می نمایید:

تگ اورجینال

یکی از فاکتورهایی که خریداران لباس فوتبال به آن علاقه دارند چاپ تگ (patch یا badge) اورجینال روی بازو یا سینه است. تیم ها در لیگ ها و تورنومنت های مختلف بسته به قوانین آن لیگ از تگ های متفاوت روی بازو و سینه استفاده می کنند. این تگ ها در موارد متعدد نشان دهنده افتخارات آن تیم نیز می باشد. برای بسیاری از هواداران مهم است پیراهنی که سفارش می دهند این تگ ها را نیز داشته باشد.

به عنوان مثال در لیگ قهرمانان اروپا همه تیم ها موظف هستند از تگ توپ لیگ قهرمانان و رسپکت روی بازو استفاده کنند و تیم هایی که بیش از سه قهرمانی در این لیگ دارند هم نشان تعداد قهرمانی را روی بازو قرار می دهند که همین نکته میان هواداران بسیار مورد توجه قرار می گیرد. علاوه بر اینها در لیک قهرمانان تیم قهرمان فصل قبل به جای توپ لیگ قهرمانان از تگی منقش به جام لیگ قهرمانان و سال فتح آن جام استفاده می کند.

در سایز لیگ ها هم همین رویه حاکم هست و برای تیم مدافع عنوان قهرمانی امتیاز ویژه ای قائل هستند. در لیگ برتر تیم قهرمان از تگ طلایی، در سری آ ایتالیا از تگ اسکودتو، در بوندسلیگا از تگ طلایی و در لالیگا از تگ طلایی کوچک روی تگ لالیگا بهره می برند.

نکانی که در مورد تگ اورجینال باید مورد توجه قرار دهید جنس تگ ها است. تگ لیگ قهرمانان پارچه ای با جنس مخمل است اما تگ بوندسلیگا به صورت برچسب است. برای هوادارن تیم ها مهم است که تگی که روی پیراهن زده می شود مانند تگ اورجینال باشد.

در زیر نمونه ای از این تگ ها را قرار داده ایم.

ما با افتخار تضمین می کنیم که تمام تگ ها و فونت های چاپ شده بر روی تمامی لباس های عرضه شده در فروشگاه فنزو کاملا اورجینال می باشد.

2 thoughts on “فونت اورجینال

  • Fanzo says:

   سلام
   در اغلب تبم ها فونت دو تا ورژن یکیه ولی بارسلونا فونت ورژن هوادار و بازیکن یکم تفاوت داره.

Comments are closed.